Jak se SSL certifikát ověřuje

Po dokončení vaší objednávky vám přijde e-mailová zpráva na konkrétní e-mailovou adresu. Jde většinou o vybraný e-mail ze žádosti o SSL certifikát (admin, administrator, hostmaster, webmaster, postmaster).  Může to být i e-mailová adresa majitele domény (v tomto případě se čerpá z údajů registru domén - např. u domény .CZ z registru sdružení CZ.NIC).

Jakmile obdržíte tento e-mail, stačí odsouhlasit údaje k zažádanému certifikátu a proces ověření je dokončen. Poté dojde k vystavení SSL certifikátu. Certifikát je zaslán na technický kontakt žadatele.

Doba vystavení certifikátu

V případě vložení správného CSR souboru do objednávky a provedení platby je vystavení SSL certifikátu provedeno automaticky během pár minut (většinou do 5 minut).

Výjimečné problémy s vystavením

Před vystavením může výjimečně dojít ke zpoždění, které je nejčastěji způsobeno jedním z těchto důvodů:

  • náhodná kontrola certifikační autoritou, pozdržení po provedení kontroly pracovníkem autority
  • doména, pro kterou je certifikát objednán, obsahuje zakázané slovo (např. bank) nebo slovní spojení, případně název chráněný trademarkem (např. Facebook, názvy velkých firem a korporací). V tomto případě může autorita provést dodatečné ověření žadatele, nebo odmítnou objednávku certifikátu.
  • nelze automaticky zjistit e-mail vlastníka domény, který slouží pro zaslání ověřovacího e-mailu autority

V případě, že SSL certifikát nebude vystaven v uvedené standardní době, neváhejte kontaktovat naši zákaznickou podporu, která vám pomůže problém vyřešit.

ZONER software, a.s.
www.SSLmarket.cz
+420 603 196 637